אודות

עמותת AV ישראל היא השלוחה המוכרת היחידה בארץ של הארגון הבינלאומי לחירשים ולקויי שמיעה A.G. BELL וקלינאיות התקשורת של העמותה הן היחידות בארץ העוברות הסמכה בינלאומית בהתמחות בשיקום ילדים לקויי שמיעה לדיבור והקשבה. (LSLS – Listening & Spoken Language Specialists).

מטרת  העל של עמותת AV ישראל  היא שילוב מלא של ילדים חרשים ולקויי שמיעה בבתי ספר רגילים לקראת חיים עצמאיים כשותפים מלאים בעולם השומע. בעזרת שימוש בטכנולוגיות חדישות בשילוב שיטת טיפול  ייחודית (הגישה השמיעתית – מילולית), אנו מצליחים למצות את הפוטנציאל התקשורתי של ילדים חרשים ולשלבם בחברה השומעת. מאות ילדי AV שנולדו חרשים, מדברים כיום ומתחנכים בגנים ובבתי ספר עם ילדים שומעים.  בוגרי העמותה משולבים ומנהלים חיים רגילים בחברה- משרתים בצבא, לומדים במסגרות חינוכיות על יסודיות, ועובדים במגוון עבודות.

העמותה מציעה  טיפולי אבחון ודיבור לילדים, אבחון שמיעתי והתאמת מכשירי שמיעה, מיפוי שתל השבלול (קוכליארי), הדרכה ותמיכה בהורים, וזאת במספר מוקדי פעילות:

  • המרכז החינוכי ע”ש ד”ר מורין קסלר בירושלים
  • “אופק פתרונות שמיעה” במרכז הרפואי ע”ש אידית וולפסון
  • תכנית שיקום השתל הקוכליארי בשיתוף המרכז הרפואי שערי צדק

צפו בעלוני מידע אודות הפעילות והשירותים של העמותה עבור ילדים לקויי שמיעה, או בהכשרות מקצועיות לאנשי מקצוע בגישה השמיעתית מילולית.